Wszystko co trzeba wiedzieć o kupowaniu męskiego zimowego płaszcza

Nie da się nie zauważyć tego, że coraz większa grupa mężczyzn porzuca zakładane do niedawna zimowe kurtki i zamiast nich wybiera męskie płaszcze na sezon zimowy. Są one znacznie ładniejsze, bardziej eleganckie, a co najważniejsze, wygląda się w nich poważniej. Niestety pomimo wzrostu popularności nadal wielu panów nie za bardzo jest w stanie powiedzieć, jak się powinno wybierać takie ubranie. Jak się okazuje, lista cech jest dość spora.

Płaszcz powinien być jednorzędowy czy dwurzędowy?

Od czego powinno się zacząć wybieranie męskiego zimowego płaszcza? Na początek warto zainteresować się czynnikiem prostym, a jednocześnie w dużym stopniu wpływającym na wygląd, czyli na fasonie. Z czego wynika to, że należy kupić płaszcz jednorzędowy lub dwurzędowy?

Być może dla wielu osób będzie to sporym zaskoczeniem, lecz najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, jaką się ma wagę. Jeśli ma się lekką nadwagę i uwydatniony brzuszek, to polecane będzie noszenie płaszcza jednorzędowego. Jego budowa powodować będzie, że nadmiarowe kilogramy będzie można łatwo zamaskować. Oczywiście wpłynie to na estetyczny wygląd płaszcza. 

Jeśli jednak posiada się szczupłą budowę ciała i nie ma się uwydatnionego brzuszka, to w takim wypadku każdy specjalista zaleci, aby nabyć płaszcz dwurzędowy, który doskonale współgra z takim rodzajem sylwetki.

Jak poprawnie określić długość płaszcza?

Podczas kupowania męskiego zimowego płaszcza niezwykle łatwo jest popełnić błąd w zakresie jego długości. Powodować to będzie oczywiście niezwykle nieestetyczne jego prezentowanie się i zaburzenie całego wyglądu stroju. Jak wybrać płaszcz męski zimowy pod kątem jego długości?

Jak się okazuje, wybranie długości płaszcza jest równie proste, co określenie jego fasonu. W tym wypadku wiedzieć trzeba przede wszystkim to, że koniec płaszcza powinien znajdować się pomiędzy połową pośladków a kolanami. Jeśli tylko płaszcz będzie sięgał do tego zakresu ciała, jego długość będzie poprawna. Jak więc widać, powoduje to, że przed zakupem płaszcza trzeba go po prostu przymierzyć i wizualnie ocenić to, jak będzie się on prezentował.

Co trzeba wiedzieć o materiale wykonania?

Gdy wie się już, jaki fason płaszcza wybrać, a także jak konkretnie powinno się określać jego długość, można następnie przejść do spraw nieco bardziej zaawansowanych, czyli do określania najlepszego materiału wykonania takiego ubrania. Z jakiego powodu tworzywo jest w ogóle istotne i na co będzie się ono przekładało?

Na rynku dostępna jest ogromna liczba różnego rodzaju płaszczy. Mogą być one wykonane z tworzyw naturalnego pochodzenia, a także z tych sztucznych. Mogą mieć w swoim składzie tworzywa naprawdę drogie i ekskluzywne, jak i te, które będą bardzo tanie. Zwrócenie uwagi podczas zakupu na to, co dokładnie będzie się znajdowało na metce, jest niezwykle ważne, ponieważ konkretny materiał będzie odpowiadać za najróżniejsze cechy płaszcza. W zależności od tego, z jakiego będzie on uszyty materiału, będzie charakteryzował się różnym ociepleniem, inaczej będzie się układał na ciele, może być trwalszy lub też bardziej narażony na uszkodzenia, a także będzie ładniejszy lub też brzydszy.

Jeśli chce się mieć płaszcz, który będzie doskonale spisywał się pod każdym tym względem, koniecznie należy wybierać modele wykonane z tworzyw naturalnego pochodzenia. Oczywiście nie muszą to być od razu płaszcze kaszmirowe, które oczywiście będą bardzo kosztowane, lecz dobrze jest wybrać przykładowo model wełniany. Pomimo atrakcyjnej ceny będzie się on spisywał w czasie zimy po prostu poprawnie.

Jak dobrze wybrać kolor płaszcza?

Choć panowie z reguły nie przykładają do tego aspektu zbyt wielkiej uwagi, to jednak na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, z czego powinna wynikać kolorystyka kupowanego płaszcza. Czy wybranie modelu czarnego lub też jasnego ma jakieś głębsze znaczenie, czy jest to sprawa zupełnie przypadkowa i wynikająca tylko z gustu?

Jak się okazuje, kolor płaszcza powinien być skorelowany z tym, jaką się ma budowę ciała. Osoby szczupłe i o przeciętnym wzroście powinny wybierać modele jasne. Z drugiej strony, jeśli ktoś jest krępy lub też wysoki, polecane będą modele ciemniejsze.