Gdzie kupić płaszcz męski i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Płaszcz to doskonały element garderoby, wystarczy zarzucić go na plecy i dobrać odpowiednie dodatki i stylizacja gotowa. Chociaż płaszcz kojarzy nam się głównie z eleganckimi strojami, na przykład na formalne wyjścia, dziś można spotkać go także w stylizacjach codziennych. Jak wybrać płaszcz męski długi? 

Dla kogo długi płaszcz?

Długi płaszcz dla mężczyzn – jak takie modele – bez wątpienia ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to świetna izolacja od wiatru i chłodu. Po drugie, taki model płaszcza do kolan lub nawet za kolano świetnie sprawdzi się w przypadku bardziej formalnych wyjść. Oczywiście nie każdy będzie dobrze wyglądać w takim modelu płaszcza. Wprawdzie będzie on pasował wysokim i szczupłym mężczyznom, ale niżsi panowie powinni unikać takiego fasonu. 

Najlepszy jest płaszcz wełniany 

Decydując się na zakup płaszcza, będziemy musieli zwrócić uwagę na jego materiał wykonania, od czego w dużej mierze będzie zależeć jego trwałość, wygląd, ale także nasz komfort termiczny. Niestety obecnie w sklepach większość płaszczy jest zrobionych z poliestru, co nie jest dobrym wyborem. W tym wypadku niestety nie możemy liczyć na to, że okrycie wierzchnie będzie trwałe, co więcej na pewno w takim płaszczu nie będzie nam ciepło. Płaszcz z wełny sporo kosztuje, jednak jest to bardzo dobra inwestycja, bez wątpienia na lata.  

Wybierając płaszcz, nie dajmy się nabrać na to, że w opisie produktu jest umieszczona informacja, że w składzie jest wełna, zawsze to weryfikujmy. Niestety najczęściej bywa tak, że w składzie danej odzieży jest 10% lub 20% wełny, a drugim materiałem jest poliester. 

Dwurzędowy czy jednorzędowy?

Do wyboru mamy płaszcze dwurzędowe lub jednorzędowe. Te pierwsze są przeznaczone dla mężczyzn szczupłych, którzy chcą optycznie dodać sobie muskulatury. Gdy mamy do ukrycia mankamenty sylwetki, lepszym wyborem będzie płaszcz jednorzędowy. Dzięki temu bez wątpienia będziemy prezentować się korzystnie. 

Gdzie wybrać się na zakupy?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się sklepy z odzieżą z drugiej ręki i bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Dzięki temu nie tylko dajemy odzieży drugie życie, ale poniekąd przyczyniamy się do ochrony środowiska. Można też zajrzeć do galerii handlowej, w przypadku, gdy mamy ograniczony budżet. Dobrze jest wtedy przejrzeć działy z odzieżą premium, tam być może znajdziemy coś ciekawego dla siebie. Gdy posiadamy większy budżet, można pokusić się o uszycie płaszcza od krawca, który dopasuje go do naszej sylwetki, dlatego bez wątpienia będzie idealnie na nas leżał. Kolejnym rozwiązaniem są sklepy internetowe, gdzie można znaleźć sporo ciekawych propozycji. Do tego ceny są dużo niższe niż stacjonarnie. Oczywiście jak płaszcz okaże się nieodpowiedni, to zawsze można go zwrócić, zawsze mamy taką możliwość robiąc zakupy w sieci.

Czy warto mieć płaszcz w swojej szafie? 

Płaszcz jest klasyczny, prosty, doskonale sprawdzi się na wiele okazji, dlatego jak najbardziej warto zdecydować się na jego zakup. Dobrze jak weźmiemy pod uwagę poszczególne zasady, wówczas zakupy będą dużo prostsze. Niestety w sklepach niekoniecznie znajdziemy płaszcz idealny, jednak zawsze można zdecydować się na drobne poprawki krawieckie. W końcu skrócenie płaszcza, jego rękawów, wytaliowanie odzieży wcale nie jest kosztowne, a my zyskujemy na tym, bo wyglądamy bardzo korzystnie. 

Na pewno warto mieć  płaszcz w swojej kolekcji kurtek, gdyż czasami jest okazja, gdzie możemy ubrać się bardziej elegancko. Niektórzy lubią wyglądać stylowo na co dzień, inni zostawiają taki elegancki strój na specjalnej okazje. Niezależnie od tego, jaki mamy gust, potrzeby i upodobania, kluczowe jest to, aby wybrać płaszcz wełniany, dopasowany do naszego wzrostu, sylwetki, a także garderoby, jaką posiadamy w swojej szafie. Trzeba pamiętać, że jeden dobry płaszcz w szafie to podstawa, tym bardziej, jak lubimy od czasu do czasu wyjść na elegancką, wystawną kolację, czy często bierzemy udział w spotkaniach biznesowych, gdzie trzeba w odpowiedni sposób się prezentować. Podczas takich zakupów nie warto sugerować się wyłącznie ceną.