Poncza damskie – doskonałe narzutki na sezon jesienno-wiosenny

Ponczo to element stroju, którego rodowód sięga dawnej cywilizacji Indian południowoamerykańskich. Mimo że wywodzi się z odległej kultury, w nieco zmodyfikowanej wersji stało się popularnym elementem damskich stylizacji w sezonie jesiennym i wiosennym. Choć ze względu na swoją konstrukcję nie gwarantuje pełnej ochrony przed wiatrem, zapewnia sporo ciepła, a do tego prezentuje się elegancko i nadaje outfitowi nieco nonszalancji.

Poncza damskie w wielu odsłonach

Poncza damskie dostępne na polskim rynku odzieży przeważnie projektowane są w stonowanych jednolitych barwach: klasycznej czerni, uniwersalnych beżach i brązach czy bezpiecznych szarościach, które z łatwością można zestawić z innymi elementami stroju. Ale spotkać można również modele silnie nawiązujące go kultury plemion indiańskich. Wyróżniają je etniczne motywy, frędzle, bogate wzornictwo oraz wyrazista gama kolorów. Poncza damskie szyje się często z wełny i wyposaża w kaptur. Tego rodzaju narzutki najlepiej chronią przed chłodem, ale producenci wykorzystują także lżejsze i bardziej zwiewne tkaniny. Bogaty wybór modeli znaleźć można na stronie www.yups.pl.

ponczo damskie beżowe

Do jakich stylizacji założyć ponczo?

Poncza damskie jako element garderoby o luźnym kroju najlepiej prezentują się w towarzystwie obcisłych ubrań: dżinsów, spodni rurek, legginsów czy ołówkowych spódnic. Sprawdzą się jako część stylizacji:

  • eleganckiej – zwłaszcza jednobarwne poncza w stonowanych barwach,
  • casualowej – zarówno modele jednobarwne jak i wzorzyste,
  • w stylu folk – szczególnie narzutki z motywami etnicznymi i frędzlami,
  • w nurcie boho – głównie poncza we wzory, szyte z delikatnych tekstyliów.

Duży wybór poncz damskich znajdziemy na: https://yups.pl/pol_m_Odziez_Narzutki-i-Poncza-245.html.