Tragus – co musisz o nim wiedzieć?

Tragus to jeden z najpopularniejszych typów piercingu. Spektrum jego walorów jest bardzo szerokie, albowiem umożliwia on, błyskawiczną poprawę swojej aparycji. Tragus należy też do wyrazistych i efektownych dekoracji. Znajduje się on w chrząstce, obok wejścia do ucha. 

Jak wybrać kolczyk tragus?

 Tragus piercing może szybko poprawić wygląd danej osoby, ale przed jego wykonaniem warto zastanowić się nad wyborem idealnego produktu. Pod uwagę należy brać nie tylko jego rozmiar i średnicę, ale też swoją wygodę. Kolczyk typu tragus bardzo łatwo wplątuje się bowiem we włosy, w efekcie czego osoby preferujące bujne fryzury mogą preferować kolczyki cechujące się bardziej płaskim kształtem. Najwygodniejsze w zakładaniu są zdecydowanie kolczyki okrągłe – w tym celu warto stawiać na produkty w kształcie owalu lub koła. 

tragus

Tragus – czas gojenia

 Kolczyk tragus ma długą listę zalet, aczkolwiek jedną z jego wad jest relatywnie długi okres gojenia. Sam zabieg nie jest przesadnie bolesny i zazwyczaj nie generuje zbyt dużego dyskomfortu. Tragusa wykonuje się bowiem z użyciem znieczulenia miejscowego, w efekcie czego założenie kolczyka jest względnie przyjemne. Problematyczny może być natomiast czas gojenia. Zazwyczaj wynosi on około trzech tygodni, ale niekiedy okres gojenia może ulec wyraźnemu wydłużeniu. Czasem wynosi on nawet 2 miesiące, albowiem jest zależny od umiejętności osoby wykonującej zabieg i uwarunkowań konkretnej jednostki. W większości przypadków postawienie na kolczyki tragus jest jednak bardzo dobrą decyzją.