Czym się wyróżniają oraz jak nałożyć pyłki do paznokci?

Pyłek do paznokci hybrydowych to wyjątkowa ozdoba, która odpowiednio zastosowana pozwala uzyskać piękne efekty podczas stylizacji paznokci. Holo, kameleon, efekt dymu, ombre czy syrenka to tylko niektóre z wzorów, które przykuwają wzrok i są w zasięgu ręki – należy jedynie odpowiednio zaaplikować pyłek na hybrydę.

Paznokcie hybrydowe z użyciem pyłku


Pyłki na paznokcie już od dawna są ulubieńcem stylistów. Są stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu, oferują wiele opcji dekoracyjnych i są bardzo efektowne. Ponadto nawet ci, którzy dopiero zaczynają robić paznokcie, mogą zdecydować się na nakładanie pyłku. Paznokcie hybrydowe z pyłkiem to wyjątkowe zdobienie, które można wykorzystać zarówno w stylizacjach casualowych, jak i biżuteryjnych. Pyłek na paznokcie występuje w wersji matowej i błyszczącej. Dzięki temu świetnie prezentują się w hybrydach o różnych kolorach, a ozdobione nimi tworzą ciekawy efekt.

W jaki sposób nałożyć pyłek na paznokcie?

pyłki na paznokcie


Właściwa aplikacja pyłku na hybrydzie pozwala uzyskać pożądany efekt dekoracyjny. Za pomocą pyłków można liczyć zarówno na refleksyjne wykończenia „metaliczne”, jak i dekoracyjne zdobienia z efektem piasku, które uwydatniają wcześniej naniesione zdobienia. Aplikacja pyłku na paznokcie powinna rozpocząć się od przygotowania ich do aplikacji hybrydy. Następnie na każde zdobienie pyłkowe nakłada się przynajmniej jedną warstwę lakieru hybrydowego. Kolejny krok zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. Sposób rozprzestrzeniania różni się w zależności od rodzaju pyłku.

Najpopularniejszą metodą jest wcieranie w warstwę dyspersyjną. Polega ona na wcieraniu pyłku w warstwę zewnętrzną, lakieru hybrydowego, który jest utwardzony. Jest to najczęstsza technika aplikowanie pyłku na paznokcie. Pyłek stanowi gładką powłokę przypominającą łuski, wykorzystując błyszczący metaliczny proszek. Do takich zastosowań pyłek nakłada się pędzlem ręcznym lub wmasowuje się opuszkami palców. Do dyspersji można również nakładać pyłki pigmentu matowego. Taki zabieg pozwala na stworzenie stylizacji ombre.