Proszek akrylowy na paznokciach – dobry pomysł?

Co zrobić, aby manicure prezentował się efektowny sposób? Tego typu pytanie prawdopodobnie zadaje sobie niejedna przedstawicielka płci pięknej. Jeśli chodzi o odpowiedzi, na pewno warto zainteresować się możliwościami, jakie gwarantuje proszek akrylowy. Manicure akrylowy nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem.

Przygotowanie paznokci

Ważne jest też to, że natychmiastowa aplikacja proszku akrylowego nie jest dobrym rozwiązaniem. Konieczne jest właściwe przygotowanie paznokci. Przygotowania paznokci można podzielić na następujące etapy:

  • umycie dłoni,
  • dezynfekcja dłoni z użyciem środka odkażającego,
  • delikatne odsunięcie skórek,
  • zmatowienie płytki – do tego celu przydać się może drobnoziarnisty pilnik lub bloczek polerski,
  • wykorzystanie specjalnych szablonów (w przypadku chęci wydłużenia płytki),
  • pomalowanie paznokci bazą kwasową,

Dopiero później trzeba spojrzeć na proszek akrylowy.

Aplikowanie proszku akrylowego

Prawidłowe zaaplikowanie akrylu niekoniecznie może okazać się łatwym zadaniem. Wszystko powinno zacząć się od zanurzenia pędzla w specjalnym liquidzie. Chwilę potem pędzel należy umieścić w proszku akrylowym. W ten sposób liquid i akryl się ze sobą złączą. Tak powstałą masę rozprowadza się po powierzchni płytki. Warto wiedzieć, że akrylowa masa utwardza się naprawdę szybko – akryl zastyga zaraz po zetknięciu się z powietrzem. Uzyskanie odpowiednio twardej powierzchni zajmuje mniej więcej 15 minut. Na koniec zostaje położyć top.

Nakładanie proszku akrylowego przez osobę bez doświadczenia

Wiele kobiet może zastanawiać się nad tym, czy warto zaufać osobom, które nie mają doświadczenia w nakładaniu proszku akrylowego. Brak doświadczenia to zawsze ryzyko, ale jak można zauważyć, akryl nakłada się stosunkowo łatwo. Tym samym najlepszym rozwiązaniem wydaje się szczera rozmowa z osobą, która ma odpowiadać za manicure akrylowy. Proszek akrylowy to szybkie i skuteczne rozwiązanie, ale tylko pod warunkiem, że wszystko przebiegnie bez żadnych kłopotów. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, lepiej poszukać pomocy gdzieś indziej.